p
Pulitzer Prize Lecture Series 2021

Matt Apuzzo

p

Sledujte prednášku naživo od 16:00


Trojnásobný víťaz Pulitzerovej ceny Matt Apuzzo

Držiteľ Pulitzerovej ceny za investigatívnu žurnalistiku, domáce spravodajstvo a službu verejnosti, medzinárodný korešpondent New York Times a investigatívny reportér pôsobiaci v Bruseli. To je Matt Apuzzo, ktorý sa vo svojej novinárskej praxi zameriava na oblasť národnej bezpečnosti, spravodajských služieb a presadzovania práva.

Je spoluautorom knihy „Nepriatelia vnútri“, vyučoval žurnalistiku na Georgetownskej univerzite a na Slovensku sa predstaví s prednáškou „Cez reálne hrozby ku skutočným správam“.

Cez reálne hrozby ku skutočným správam

Prečo je riskantné, keď sa politici obrátia proti novinárom? Matt Apuzzo bol sám v situácii, keď mu americká vláda zhabala záznamy z telefónu. Na prednáške v Bratislave bude hovoriť o nebezpečenstvách, ktoré číhajú na slobodné médiá, a o tom aké riziko predstavujú podliezavé zásahy do práce médií pre žurnalistiku, ale aj pre demokraciu ako takú.

Základné informácie o prednáške a organizačné pokyny:

Prednáška sa uskutoční 26. 10. 2021 (utorok) o 16.00 h v Aule Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí 6 v Bratislave a môžu sa jej zúčastniť len zaočkované osoby. Vstup je voľný.

Na prednášku sa môžete zaregistrovať od 5. 10. 2021 na tomto odkaze.

Po odoslaní registrácie vám e-mailom zašleme vaše registračné číslo. Prosím, použite toto číslo na registráciu na mieste konania ešte pred začiatkom prednášky. Miesta v aule zaujmite najneskôr 15 minút pred začiatkom. Prednáška bude tlmočená. Stream z prednášky môžete sledovať aj na tejto stránke nižšie.


Prednášky nositeľa Pulitzerovej ceny Matta Apuzza priniesla Nadácia Tatra banky v rámci svojho programu Pulitzer Prize Lecture Series v spolupráci s hlavným organizátorom Nadáciou Petit Academy a Univerzitou Komenského v Bratislave.