p
Partnerstvá z oblasti

umenie

p

Umenie máme v DNA. Preto v Tatra banke a v Nadácii Tatra banky s nadšením v srdci podporujeme umelecké projekty.

Slovenské národné divadlo

Slovenské národné divadlo, jedna z najvýznamnejších kultúrnych inštitúcií Slovenska, začalo písať svoje dejiny roku 1920. Dnešné Slovenské národné divadlo tvoria tri zložky so stálym profesionálnym umeleckým súborom: Činohra SND, Opera SND a Balet SND. Generálnym partnerom SND je Tatra banka.

Oficiálna stránka Slovenského národného divadla

Slovenská národná galéria

SNG je najvýznamnejšia slovenská zbierkotvorná galerijná inštitúcia. Jej poslaním je zbierať, chrániť a interpretovať umelecké diela v domácom i medzinárodnom priestore. Generálnym partnerom SNG je Tatra banka.

Oficiálna stránka Slovenskej národnej galérie

SND v SNG

Spájanie umení, žánrov, svetov a kontextov bol spoločný projekt Slovenskej národnej galérie a Slovenského národného divadla. Na jednej strane funkčné stretnutie divadla a múzea umenia, na druhej ťažké témy o postavení umelca vstupujúceho do sveta propagandy. Otázky naprieč inštitúciami a umeleckými formami. Séria krátkometrážnych diel bola jedným z ponorov do spôsobov vyrovnávania sa s minulosťou v umení umením.

Viac o projekte SND v SNG sa dozviete tu

SME NÁRODNÉ

SME NÁRODNÉ bola v r. 2022 pravidelná príloha denníka SME o dianí v Slovenskom národnom divadle, ktorá vychádzala vždy posledný štvrtok v mesiaci. SME NÁRODNÉ prinášalo informácie z opery, činohry, baletu, reportáže z Umelecko-dekoračných dielní SND.

SME NÁRODNÉ bol aj podcast, v ktorom sa stretávali Činohra, Opera i Balet spolu na jednom mieste.

Oficiálna stránka SME NÁRODNÉ

Vysoká škola múzických umení

Vysoká škola múzických umení v Bratislave je s takmer tisíc študentmi najväčšou a najvýznamnejšou umeleckou školou na Slovensku. Poslucháčom ponúka rozvoj ich individuálneho talentu v divadelných, filmových, hudobných a tanečných študijných programoch.

Na škole pedagogicky pôsobia špičkoví umelci a umenovedci, ktorí dosahujú uznanie nielen na Slovensku, ale aj v širokom medzinárodnom kontexte. Svojim študentom poskytujú individuálne vedenie ich školských umeleckých výstupov. Sprostredkúvajú im vlastné poznanie, skúsenosti, otvárajú im dvere do svojich vnútorných tvorivých svetov, ale zároveň im poskytujú významnú mieru slobody pri hľadaní vlastného hlasu a umeleckého vyjadrenia. Mnohí poslucháči sa vďaka tomu už počas štúdia profilujú ako neprehliadnuteľné osobnosti mladej slovenskej hudby, tanca, divadla, či filmu a zbierajú ocenenia na medzinárodných festivaloch.

Oficiálna stránka Vysokej školy múzických umení 

Vysoká škola výtvarných umení

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave je verejnoprávna a samosprávna inštitúcia, ktorá slobodne uskutočňuje tvorivú, umeleckú, vzdelávaciu, vedeckú, výskumnú, vývojovú a kultúrnu činnosť. Vzdelávacia činnosť na VŠVU vychádza zo súčasného myslenia v oblasti umenia, z vedeckých poznatkov a z technického zázemia pre širokú škálu umeleckých aktivít.

Oficiálna stránka Vysokej školy výtvarných umení

Kunsthalle Bratislava

Hlavným poslaním Kunsthalle Bratislava je odborne a cieľavedome prezentovať súčasné vizuálne umenie v celej jeho šírke a rozmanitosti, systematicky ho mapovať, odborne reflektovať a sprístupňovať domácemu, ako aj zahraničnému publiku. Jedným z cieľov činností KHB je aj medzinárodná podpora a zviditeľnenie slovenského umenia v zahraničí.

Kunsthalle Bratislava

By Design Conference

By Design Conference je výnimočná medzinárodná konferencia o dizajne a biznise konajúca sa v Bratislave. Konferencia privítala už mnoho významných osobností z oblasti dizajnu či marketingu.

On line By Design Conference

 

Backstage talks

Backstage Talks je nezávislý časopis o dizajne, biznise a spoločenskej zodpovednosti. Časopis vznikol v spolupráci s By Design Conference s cieľom prinášať dizajnérom a kreatívnym lídrom myšlienky a know-how od svetovej špičky. Rozhovory s rečníkmi z tohto podujatia tvoria spolu s tématickými esejami hlavnú časť obsahu časopisu. Pripravované číslo časopisu sa venuje téme zvedavosti.

Oficiálna stránka časopisu Backstage talks

Viva Musica! festival

Viva Musica! festival je už osemnásť rokov neoddeliteľnou súčasťou leta v Bratislave a jeho hlavnú myšlienku možno charakterizovať slovami „klasika inak“. Festival vznikol v roku 2005 a od svojho prvého ročníka ponúka to najlepšie z klasickej hudby v podaní špičkových umelcov z celého sveta. V súčasnosti je Viva Musica! najväčším letným festivalom klasickej hudby na Slovensku.

Oficiálna stránka festivalu Viva Musica!

Bratislava v pohybe - medzinárodný festival súčasného tanca

Bratislava v pohybe je najväčší medzinárodný festival súčasného tanca na Slovensku.  Okrem predstavení festival prináša sprievodný program aktivizujúci komunitu. Za 25 rokov existencie festival uviedol 235 súborov a umelcov z 28 krajín, ponúkol 78 sprievodných podujatí. Prezentoval mnohé významné osobnosti: S.L. Cherkaoui, A.Khan, R.Maliphant, Ch.Linehan, J.Navas, M. Chouinard, X. Le Roy, S. Linke, W.Vandekeybus, Peeping Tom, Kibbutz Dance Company, Liat Dror a Nir Ben Gal, Rui Horta, S. Eyal…

Oficiálna stránka medzinárodného festivalu súčasného tanca Bratislava v pohybe 

Fashion LIVE!

Podujatie Fashion LIVE! vytvára platformu slovenským dizajnérom na odprezentovanie ich tvorby. Prináša 3 prehliadkové dni a až 21 prehliadkových slotov na prezentáciu vyše 25 dizajnérov zo Slovenska, z Česka a z krajín strednej Európy. Podujatie Fashion LIVE! kladie dôraz na edukáciu a šírenie povedomia o, najmä, slovenskom kreatívnom priemysle.

Oficiálna stránka Fashion LIVE!

Fresh fashion contest powered by Tatra banka foundation

Fashion Fresh Contest je súťaž pre mladých, začínajúcich dizajnérov spadajúca pod podujatie Fashion LIVE! Porota, na základe návrhov rozpracovanej kolekcie vo forme skíc a technických návrhov na súťažnú tému, určí jedného víťaza, ktorý svoju kolekciu reálne zhotoví a odprezentuje samostatnou prehliadkou na podujatí Fashion LIVE!

Víťazkou premiérového ročníku Fashion Fresh Contest sa stala Petra Famlerová, ktorá založila značku pánskeho streetwearového oblečenia FAMALE. Dizajnérka v kolekciách využíva prevažne deadstockové/odpadové látky a charakteristické sú aj úplety a potlače. Oblečenie reflektuje súčasné politické a spoločenské dianie a mieša sa s hudobnými referenciami a kultúrou. Každý kúsok je jedinečný a vyrobený lokálne na Slovensku. Kolekcia dizajnérky bude odprezentovaná 16. októbra 2021 o 17.00 na podujatí Fashion LIVE!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

autor fotografie Lucia Pešková, model Hugo Choutka

Oficiálna stránka FAMALE.

Brot Books Deli

Brot Books Deli prináša knižné delikatesy, ktoré inde nezoženiete. Kurátorské kníhkupectvo non-fiction kníh a magazínov, ktoré umožňujú zdravo rásť, objavovať a tvoriť. Brot Books Deli prepája rôzne svety – popkultúru, filozofiu, biznis, umenie, dizajn a starostlivosť o mentálne zdravie pre ľudí, ktorí sa živia hlavou.

Oficiálna stránka Brot Books Deli

Be2Can

Efektívny filmový vyhľadávač, žatva toho najlepšieho, čo každý rok prinesú 3 najdôležitejšie filmové festivaly v Berlíne, Benátkach a Cannes. Prehliadka Be2Can počas týždňa predstaví približne 12 filmov, o ktorých sa hovorí.

Oficiálna stránka Be2Can

Výstava Motýľa nekúpiš

V roku 2021 sme obdarovali nás všetkých a rozhodli sme sa z toho urobiť tradíciu. Slovenskej národnej galérii sme preto venovali dar pre nás všetkých, v podobe zbierky diel piatich slovenských umelcov. Diela Erika Bindera, Marka Blaža, Mareka Kvetana, Denisy Lehockej a Milana Tittela spolu ponúkli rozmanitú, ale súrodú zmes rozličných prístupov, médií a tém v súčasnom umení. Diela boli súčasťou unikátnej výstavy Motýľa nekúpiš v Slovenskej národnej galérii.

Viac o dielach a autoroch sa dozviete na www.umeniejedar.sk

Time Capsule od Romana Ondaka

Rozhodli sme sa prispieť do zbierky Slovenskej národnej galérie jedinečným dielom Time Capsule od Romana Ondaka. Zakúpené dielo totiž stelesňuje tri svety, na ktorých stojí filozofia Tatra banky aj budúcnosť nás všetkých. Veľkorozmerná inštalácia Time Capsule patrí k reprezentatívnym dielam konceptuálneho umelca Romana Ondaka a bola vystavená aj na jeho samostatnej výstave vo Veľkej Británii, či na 54. medzinárodnom bienále v Benátkach. Už od 17. 12. 2020 si ju môžete pozrieť v Schaubmarovom mlyne v Pezinku.

Viac o diele a autorovi sa dozviete na www.umeniejedar.sk

Interaktívna inštalácia Crops od Ašota Haasa

Je nám veľkou cťou, že aj vďaka finančnej podpore Tatra banky vyrástla v areáli rezidenčného projektu SKY PARK by Zaha Hadid v Bratislave interaktívna inštalácia CROPS od Ašota Haasa, jedného z najúspešnejších autorov svojej generácie. 

Viac o diele CROPS a autorovi sa dozviete tu.

Výstava Ó šaty!

Slovenská národná galéria prijala náš dar vo forme zbierky 10 dizajnových šiat, ktoré majú hodnotu umeleckého diela.
Na exkluzívnej výstave Ó, šaty, ktorá sa uskutočnila v priestoroch Esterházyho paláca (SNG), v čase od 6. 10. 2020 do 10. 1. 2021, tak bolo širokej verejnosti umožnené pozrieť si tvorbu 10 slovenských odevných dizajnérov.
Šaty vznikali v priebehu 10 rokov pri príležitosti odovzdávania Ceny Nadácie Tatra banky za umenie a každé z nich vyjadrujú osobitý štýl ich autora.

Exkluzívna výstava v SNG Ó šaty!

Kosmopol

Divadelný projekt Kosmopol vznikol v Banskej Štiavnici v roku 2019. Vychádza z hlavnej myšlienky „renovácie identity”, oživuje pamäť miesta a dejinných udalostí viazaných na Banskú Štiavnicu v priebehu dvadsiateho storočia. Snúbia s v ňom malé dejiny mesta s veľkou históriou nášho európskeho regiónu. Reflektuje konkrétne príbehy obyvateľov zozbieraných formou oral history, dotýka sa aj zabudnutých alebo vytesnených tráum mesta, ktoré oživuje a otvorene pomenúva. Hlavným špecifikom Kosmopolu je inovatívna forma imerzného divadla vo forme polydrámy, ktorá je v takejto komplexnej forme na Slovensku ojedinelá. Odohráva sa na 11. scénach v starom meštianskom dome, pre ktoré vznikla aj unikátna scénografia. Divák sa ponára do deja ako jeho neviditeľná súčasť, sleduje ho z bezprostrednej blízkosti a sám má možnosť si vyberať, ktorú scénu bude sledovať. Stáva sa tak aktívnym účastníkom inscenácie a skladá si vlastný príbeh. Projekt vznikol pod vedením tvorivej skupiny Jakubová- Dromovich- Hajdučíková.

Informácie o projekte Kosmopol nájdete tu.

Divadlo Jonáša Záborského Prešov

Divadlo Jonáša Záborského je profesionálne činoherné divadlo v Prešove. Vzniklo v roku 1944 ako Slovenské divadlo v Prešove a odvtedy je jedným z dvoch najväčších divadiel východného Slovenska. V súčasnosti pôsobí v historickej budove a v novej budove, dokopy na troch scénach. Divadla Jonáša Záborského je prvá špecializovaná budova divadla na Slovensku v histórii Československa.

Oficiálna stránka Divadla Jonáša Záborského

Národné divadlo Košice

História divadelníctva v Košiciach má viac ako šesťstoročnú tradíciu. Súčasná budova divadla bola otvorená v roku 1899 a je adekvátnym reprezentantom veľkej tradície divadelníctva v Košiciach. Je významnou kultúrnou pamiatkou a dôležitou dominantou historického jadra mesta.

Oficiálna stránka Národného divadla Košice

Divadlo z Pasáže Banská Bystrica

Divadlo z Pasáže je profesionálne komunitné divadlo. Zároveň je to prvé a momentálne jediné mestské komunitné divadlo, v ktorom hrajú ľudia s mentálnym postihnutím na Slovensku, ale aj v strednej a východnej Európe. Vo svojej činnosti prepája kultúrnu, umeleckú a sociálnu oblasť.

Divadlo získalo za svoju činnosť viacero ocenení, napríklad v roku 2009 ocenenie Cena euroobčana roka (ako prvá nezisková organizácia zo Slovenska) od prezidenta Európskeho parlamentu Hansa Gerta Pὄtteringa. V Banskej Bystrici pôsobí od roku 1995 a v roku 2020 oslávi už 25. výročie svojej existencie.

Oficiálna stránka Divadla z Pasáže Banská Bystrica

Divadlo Jána Palárika v Trnave

Divadlo Jána Palárika v Trnave je jediným profesionálnym divadlom v Trnavskom kraji. Svojou umeleckou činnosťou pokrýva kultúrne potreby všetkých vekových kategórií a plní rozličné spoločenské funkcie. Dramaturgia divadla udržiava odkaz slovenskej a svetovej klasiky, avšak prináša aj hodnotnú a provokatívnu súčasnú svetovú tvorbu, často v slovenskej premiére.

Oficiálna stránka Divadla Jána Palárika v Trnave

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene je silnou a uznávanou kultúrnou inštitúciou s bohatou históriou, profesionálnou kvalitou a vysokým umeleckým prínosom. Pôsobí ako najväčšia kultúrna inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja a je vedené ako repertoárové divadlo orientované na širokú vrstvu publika.

Oficiálna stránka Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene

Mestské divadlo Žilina

Mestské divadlo Žilina je repertoárové divadlo so stálym umeleckým súborom. V súčasnosti sa jeho dramaturgia orientuje na súčasné texty uvádzané v slovenskej premiére, na nové dramatizácie, nové preklady klasických textov a pôvodnú súčasnú slovenskú drámu.

Oficiálna stránka Mestského divadla Žilina

Slovenské komorné divadlo Martin

Slovenské komorné divadlo v Martine vzniklo roku 1944 ako druhé profesionálne divadlo na Slovensku. Divadlo malo významný vplyv na formovanie divadelníctva na Slovensku. Slovenské komorné divadlo vždy dokázalo zanietiť a inšpirovať mladých tvorcov a bolo tvorivou dielňou súčasného divadla. To potvrdzuje aj hosťovanie martinského divadla na prestížnych medzinárodných festivaloch či ocenenie jeho tvorby.

Oficiálna stránka Slovenského komorného divadla v Martine

 

Divadlo Andreja Bagara Nitra

Dramaturgia Divadla Andreja Bagara v Nitre vychádza v ústrety domácemu aj zahraničnému publiku a zohľadňuje jeho rôznorodosť. Tematická a žánrová pestrosť sa prelína s vysokou náročnosťou i atraktívnosťou javiskového diela. V konkrétnych inscenáciách sa zrkadlí originalita režijných osobností, ich výrazný rukopis, estetický štýl, poetika a svojská interpretácia diel.

Oficiálna stránka Divadla Andreja Bagara v Nitre

Divadlo GUnaGU

Divadlo GUnaGU je profesionálny súbor, ktorý hrá výlučne vlastné autorské hry. Vzniklo v roku 1985 pôvodne ako amatérsky súbor. GUnaGU existuje už 31 sezón, toľko bez prerušenia nevydržalo žiadne alternatívne divadlo na Slovensku. Zámerne nehrá klasikov, ktorých vídať v kamenných divadlách. Výrazným znakom hier „Made in GUnaGU“ je humor – miestami čierny a cool, ktorý najlepšie vystihuje hodnotový a citový zmätok začiatku tretieho tisícročia. Programovo vytvára autorské hry písané priamo „na telo“ hercom.

Oficiálna stránka divadla GUnaGU

Divadlo bez masky

Divadlo bez masky je jedným z najmladších nezriaďovaných profesionálnych divadiel v Bratislave bez stáleho hereckého súboru. Založené bolo v auguste 2022 ako nezisková organizácia – občianske združenie s cieľom uvádzania predovšetkým súčasných divadelných hier svetových autorov v slovenskej premiére. Príležitosti chce divadlo dávať mladým tvorcom a hercom, ale aj umelcom strednej generácie na voľnej nohe.

Oficiálna stránka DIVADLA BEZ MASKY

 

Inštalácia Stratené mravce od Martina Mjartana

Podľa Atlasu zraniteľnosti mesta Bratislava je lokalita Blumentál výrazne ohrozená tvorbou tepelných ostrovov. Rozsiahle plochy spevnených komunikácií, striech, odstavených áut v kombinácii s nedostatkom zelene prispievajú k prehrievaniu územia a súčasne zamedzujú životu prírodnej zložky prostredia. Dielo mladého umelca Martina Mjartana Stratené mravce má ambíciu pripomínať tieto témy a upriamiť tak pozornosť verejnosti na význam drobného hmyzu, rôznorodej vegetácie a zelených plôch v urbánnom prostredí. Na problém miznúcej biodiverzity poukázalo občianske združenie Blumentálska partia tvorené inštitúciami a organizáciami, ktoré dobrovoľne pôsobia v oblasti Blumentál. Nadrozmerné mravce bolo možné vidieť pred budovou NBS a Námestí Mateja Korvína. Inštalácia bola finančne podporená v r. 2020 z mimoriadneho grantového programu na podporu nezávislého bratislavského umenia v spolupráci s BSK.

Inštalácia pred NBS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor fotografií: Sylvia Kostenská

Bratislavské nezávislé umenie

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) a Nadácia Tatra banky sa spojili, aby dokázali viac. Sumou 300 000 EUR prispejú na podporu kultúry a umenia v Bratislavskom kraji. Samosprávny kraj aj nadácia na tento účel využijú existujúce pravidlá Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy (BRDS).

Všetky podporené projekty z dotácií Nadácie Tatra banky nájdete nižšie:

NÁZOV ŽIADATELA NÁZOV PROJEKTU PODPRORENÉ SUMOU
A4 – Asociácia združení pre súčasnú kultúru A4 – priestor súčasnej kultúry, SEDEMNÁSTY ROK 4,800.00 €
Aliancia Stará Tržnica – občianske združenie Umenie v tržnici 2020 3,500.00 €
Aparát Bratislava Design Week 4,600.00 €
Asociácia Bratislava v pohybe Bratislava v pohybe 5,000.00 €
Ateliér.EM 12.SEM Hommage a Erna Masarovičová 3,500.00 €
Atrakt Art – združenie pre aktuálne umenie a kultúru NEXT 2020: Medzinárodný festival súčasnej hudby 4,000.00 €
debris company / umenie a ľudia! Debris company: Hlad 2,000.00 €
debris company / umenie a ľudia! Aktivity Debris company 2020 2,000.00 €
Ensemble Spectrum Die Stücke der Windrose 1,500.00 €
Film Expanded FREM – REQIUEM ZA HOMO SAPIENS 2,000.00 €
Film Expanded Ozveny MFDF Ji.hlava v Bratislave 3,000.00 €
Forum Absurdum Skener / Plnka: Aktuálne prieniky súčasnej hudby 2,000.00 €
Galéria mladých Výstavná činnosť ART BOOKS COFFEE  2020 2,200.00 €
Gegangere Muž v skafandri (pracovný názov) 1,500.00 €
HLAVA XXII, Združenie pre rozvoj kultúry a integrácie telesne postihnutých Altar „double“  Quintet: We Salute The Night (CD) 1,500.00 €
CHARACTER – Film Development Association Prvá dnes 3,000.00 €
Imaginárium Sklenená izba Bratislava 3,500.00 €
Konvergencie – spoločnosť pre komorné umenie KONVERGENCIE – medz. festival komornej hudby 4,500.00 €
KunstPlay Winterreise / Zimná cesta 1,500.00 €
Literárne informačné centrum René – Anasoft litera gymnazistov 2020 2,500.00 €
literarnyklub.sk – občianske združenie literarnyklub.sk 2020 2,000.00 €
Materina dúška Festivl na 4 sudoch 2020 2,500.00 €
Medzinárodná spoločnosť pre súčasnú hudbu – Slovenská sekcia VENI ensemble – koncerty 2020 2,000.00 €
Mestská časť Bratislava – Staré Mesto NOVÁ DOBA II. 1,000.00 €
Miesto M Miesto M – sprievodné aktivity 2020 3,000.00 €
MUSICA AETERNA Musica bratislavensis 3,000.00 €
Nadácia Cvernovka Divadlo a tanec v Novej Cvernovke 4,000.00 €
Nadácia Milana Šimečku [fjúžn] 15 – festival nových menšín 4,800.00 €
Nadácia Slovak Press Photo Výstava: NEZVRATNÝ – Maciek Nabrdalik 2,500.00 €
Nezávislý útvar divadelnej energie ROĽA – vytvorenie a uvedenie inscenácie 3,000.00 €
Nezávislý útvar divadelnej energie SHOWCASE Divadla NUDE : venované ženám 3,000.00 €
Nový Priestor SNY/ Medzi túžbou a smrťou (pracovný názov) 1,000.00 €
OBČIANSKE ZDRUŽENIE BRATISLAVSKÉ ROŽKY – POZSONYI KIFLI POLGÁRI TÁRSULÁS Zoltán Szalay: Rómer, záchranca rozprávok 1,500.00 €
OBČIANSKE ZDRUŽENIE BRATISLAVSKÉ ROŽKY – POZSONYI KIFLI POLGÁRI TÁRSULÁS Exteriérová výstava: Ich bin ein Pressburger 3,000.00 €
Občianske združenie POUR ART Kultúrne leto v Stupave 2,000.00 €
ORGANyBOF Slovenské historické organy 3,000.00 €
OZ Blumentálska partia zaŽi mesto 3,500.00 €
OZ BRAK Jana Beňová – 8 a pol bratislavských ulíc 2,000.00 €
OZ BRAK BRaK – Bratislavský knižný festival 2020 2,000.00 €
permanentne autorsky realizovaná tvorba „Aktivity a reprízy inscenácií združenia per. ART“ 2,000.00 €
Pnutie LUXUS DOM 2020 Nová Senzibilita 3,500.00 €
Príchod Godota Dve reprízy predstavenia Bytie 2 1,300.00 €
QUASARS Cyklus koncertov Quasars Ensemble 1,500.00 €
S.T.O.K.A. Arrokoth 4,000.00 €
S.T.O.K.A. Reprízy Divadla Stoka 3,500.00 €
Slovenská jazzová spoločnosť Nové tváre slovenského jazzu 2020 2,500.00 €
Slovenské centrum dizaju Národná cena za dizajn 2020 4,000.00 €
Spoločnosť Theodora Lotza Bratislava Mozart Festival 2020 3,500.00 €
Stopy snov Uhol pohľadu 2,500.00 €
TICHO a spol. TICHO a spol. – komorné kultúrne centrum 2020 4,800.00 €
Uhol_92 Uhol reprízuje: Romulus V., Zastavení, Apokabaret 2,000.00 €
UM Prúdenie v T3 2020 2,000.00 €
UM T3 (nielen letné) kino 2,000.00 €
Unkulunkulu x/y/z 2,500.00 €
Vlna Burgr/Štrpka: Kam plášť, tam vietor 1,500.00 €
Art & Tech Days

Art & Tech Days je jedinečný medzinárodný 6 -dňový festival, ktorý spája umenie s technológiami: top spíkri, priestor pre spolupráce, workshopy, interaktívne inštalácie, multimediálne performance.

Oficiálna stránka Art & Tech Days