u
Snažíme sa robiť zo sveta stále krajšie miesto

Umenie je dar

u

Umenie kultivuje našu spoločnosť, formuje našu osobnosť, vzdeláva nás aj inšpiruje. Vnímame ho ako neoddeliteľnú súčasť života každého človeka a veríme v jeho nenahraditeľnosť a trvácnosť.

Naším cieľom je poukázať nielen na jeho krásu a radosť, ktorú so sebou prináša, ale aj na múdrosť a hodnoty, ktoré tu po sebe zanechá. Pre nás i pre budúce generácie.

Umenie je dar – PF 2022

Minulý rok sme obdarovali nás všetkých a rozhodli sme sa z toho urobiť tradíciu. Slovenskej národnej galérii sme preto aj tento rok venovali dar pre nás všetkých, v podobe zbierky diel piatich slovenských umelcov. Diela Erika Bindera, Marka Blaža, Mareka Kvetana, Denisy Lehockej a Milana Tittela spolu ponúkajú rozmanitú, ale súrodú zmes rozličných prístupov, médií a tém v súčasnom umení. Vy si ich môžete pozrieť zadarmo prostredníctvom unikátnej výstavy Motýľa nekúpiš do 24. apríla 2022 v Slovenskej národnej galérii.

Umenie je dar – PF 2021

Sme banka, ktorá prepája svet umenia, vzdelania a technológií, a preto sme sa rozhodli prispieť do zbierky Slovenskej národnej galérie unikátnym dielom Time Capsule od Romana Ondaka. Zakúpené dielo totiž stelesňuje tri svety, na ktorých stojí filozofia Tatra banky aj budúcnosť nás všetkých.

Veríme, že umenie je dar, vďaka ktorému svet vždy môže byť krajším. Presvedčte sa o jeho dôležitosti aj vy na www.umeniejedar.sk