u
Nech umenie žiari medzi nami

Dielo CROPS

u

Interaktívna inštalácia CROPS od Ašota Haasa

Je nám veľkou cťou, že aj vďaka finančnej podpore Tatra banky vyrástla v areáli rezidenčného projektu SKY PARK by Zaha Hadid v Bratislave interaktívna inštalácia diela CROPS od Ašota Haasa, jedného z najúspešnejších autorov svojej generácie.


Ašot Haas

asot haasAšot Haas patrí k jedným z najúspešnejších autorov svojej generácie. Vo svojich nadčasových dielach spája reálny svet s virtuálnym, a to prostredníctvom nových materiálov a technológií. Pre jeho tvorbu je charakteristická snaha o maximálnu elimináciu detailov, ktoré nepatria k danému vizuálu, pričom ťažiskom je samotná interakcia publika s dielom.

Ašot Haas sa narodil v Moskve a od roku 1989 žije na Slovensku. Spektrum jeho tvorby je široké, počnúc od dizajnu, sochárstva, sklárskeho výtvarníctva až po maľbu a grafiku. Láka ho nový pohlaď na moderné technológie a ich využitie vo výtvarnom umení, ktorým sa snaží reagovať na súčasnosť. Experimentuje s rôznymi technológiami a materiálmi, ktorým dáva abstraktnú a geometrickú podobu. Pre jeho tvorbu je charakteristický minimalizmus, za ktorým sa často skrývajú zložité rovnice.

Dielo Ašota Haasa nájdete od minulého roku aj na kreditnej karte Visa Platinum od Tatra banky. Viac o Ašotovi nájdete aj na www.asothaas.com.


Dielo CROPS

V novej časti bratislavského centra, pri rezidenčnom projekte SKY PARK by Zaha Hadid, vyrástla veľkorozmerná site-specific inštalácia CROPS. Je inšpirovaná prírodnými motívmi, plodmi rastlín a stromov, pričom vizuálnu aj myšlienkovú povahu tohto geometrického diela dotvára lokalizácia priestoru a jeho architektonický charakter. Svojím moderným dizajnom, hrou svetla a interaktivitou sa prihovára publiku vždy novým spôsobom, novou kompozíciou, a to v závislosti od miesta a uhla pohľadu.

Umelecký zážitok znásobuje kontakt diela s divákom, ktorý môže prostredníctvom bluetooth technológie meniť preddefinované animácie či vytvoriť svoje vlastné.

CROPS – Ašot Haas

Toto neprehliadnuteľné dielo CROPS vyrástlo ako organická súčasť zelených plôch rezidenčného projektu SKY PARK by Zaha Hadid a je situované v blízkosti revitalizovanej historickej budovy na Továrenskej ulici, v ktorej má svoje obchodné zastúpenie Tatra banka.