To najlepšie z klasickej hudby

festival Viva Musica!

Nadácia Tatra banky sa stáva generálnym partnerom festivalu Viva Musica!

Viva Musica! festival je už osemnásť rokov neoddeliteľnou súčasťou leta v Bratislave a jeho hlavnú myšlienku možno charakterizovať slovami „klasika inak“. Festival vznikol v roku 2005 a od svojho prvého ročníka ponúka to najlepšie z klasickej hudby v podaní špičkových umelcov z celého sveta. Bratislavu na pozvanie festivalu navštívili také osobnosti ako John Malkovich, Philip Glass, Michael Nyman, Nigel Kennedy, Sarah Chang, Mari Samuelsen, Edita Gruberová, Víkingur Ólafsson, Kronos Quartet, The King’s Singers, Ensemble intercontemporain a mnohí ďalší. V súčasnosti je Viva Musica! najväčším letným festivalom klasickej hudby na Slovensku.

Po dvoch covidových ročníkoch, ktoré boli programovo zamerané na domácu hudobnú scénu, sa festival v roku 2022 vracia k svojmu pôvodnému dvojmesačnému formátu a uskutoční sa od 23. júna do 11. septembra 2022 na rôznych miestach v Bratislave. Záštitu nad podujatím prevzala prezidentka SR, pani Zuzana Čaputová.

„Nadácia Tatra banky podporuje umenie už od svojho vzniku v roku 2004. Veríme, že umenie a vzdelávanie dokážu prispieť k lepšej a kultivovanejšej spoločnosti, aj preto si umenie ctíme každoročne udeľovanou Cenou Nadácie Tatra banky za umenie ako aj ďalšími grantmi a spoluprácami. Veľmi nás teší, že k našim partnerstvám od tohto roku pribudne festival Viva Musica!, ktorý prináša krásu klasickej hudby širokej verejnosti.“
Michal Liday,
predseda Správnej rady Nadácie Tatra banky

Viva Musica! festival sa uskutoční od 23. júna do 11. septembra 2022 na rôznych miestach v Bratislave.

Viac informácii o festivale nájdete tu.