a
a

19. ročník Národnej ceny za dizajn predstavil nominácie za najlepší komunikačný dizajn – Tatra banka figuruje v troch kategóriách

Po dvoch dňoch intenzívneho posudzovania 162 postupujúcich prác odbornou porotou už poznáme 43 nominácií na Národnú cenu za komunikačný dizajn.

Medzinárodná sedemčlenná porota v zložení Ondrej Gavalda (SK), Mykola Kovalenko (UA), Věra Marešová (CZ), Adam Marčan (SK), Filip Tofil (PL), Kristína Bartošová (SK), Bohuslav Stránský (CZ) a dvaja externí poradcovia Peter Nosáľ (SK) a Ján Filípek (SK), vybrali 149 diel na výstavu a z nich 43 nominovaných v desiatich kategóriách: Kampaň, Identita, Knihy a publikácie, Digitál, Animácia a video, Priestor, Písmo, Obal a objekt, Plagát a vizuál, Študentský dizajn. V oblasti Nové horizonty sa porota rozhodla neudeliť nominácie.

„Počet prihlásených prác (380) takmer atakoval rekord z posledného ročníka. Za seba môžem povedať, že kvalita prihlásených prác bola veľmi vysoká. Štandardne najviac prihlásených projektov bolo v kategórii Knihy a publikácie. Porota bola v procese hodnotenia veľmi prísna, postup do druhého kola nebol žiadnou samozrejmosťou. Debaty pri výbere nominácií a ocenení boli náročné a veľmi vyčerpávajúce, ale verím, že sa podarilo vybrať naozaj to najlepšie,“ uviedol Ondrej Gavalda, kurátor NCD22.

Tatra banka bola nominovaná v nasledujúcich kategóriách:

  • Nominácia Národnej ceny za dizajn v kategórií Kampaň:

Ukáž svoju digitálnu osobnosť s Bejby Blue (agentúra This is Locco)

  • Nominácia Národnej ceny za dizajn v kategórií Knihy a publikácie:

Tabloid 2020 + 2021 (Palo Bálik)

Celý Tabloid si môžete prelistovať na našom webe a taktiež si môžete vypočuť predčítanie o tvorbe, postojoch a názoroch umelcov ocenených Cenou Nadácie Tatra banky za umenie 2021 v podaní Richarda Stankeho, člena činohry SND a člena poroty Ceny Nadácie Tatra banky za umenie 2021.

  • Nominácia Národnej ceny za dizajn v kategórií Animácia a video:

Tatra banka živnostník (Juraj Kováč)

„V našej práci je jemnocit pre vizuálne krásno veľmi dôležitý. Spolupracujeme s top dodávateľmi a prvky čistého vizuálneho štýlu používame v kampaniach Tatra banky, aj pri stratégii podpory umenia, či už v Tatra banke alebo Nadácii Tatra banky. O to viac nás teší, že odborná porota udelila Tatra banke 3 nominácie v aktuálnom ročníku Národnej ceny za dizajn, čo v prípade bánk nie je samozrejmosťou, skôr výnimočnou udalosťou,“ hovorí Milada Halová, členka správnej rady Nadácie Tatra banky a riaditeľka odboru brand managementu Tatra banky.

Všetky nominované práce budú podrobne predstavené na sociálnych sieťach NCD a prezentácia diel finalistov bude otvorená 5. októbra 2022 v Galérii dizajnu Satelit. Mená ocenených budú vyhlásené 18. októbra 2022 na slávnostnom galavečere v Divadle Nová scéna.

novšie
staršie