a
a

Podcast Infosecurity.sk s podporou Nadácie Tatra banky

Nadácia Tatra banky podporila projekt Infosecurity.sk, ktorý sústavne informuje o problematike dezinformácií, konšpiračných teórií, kritického myslenia, mediálnej gramotnosti, kybernetickej bezpečnosti, fungovania sociálnych sietí a súkromia v online priestore.

Primárnym cieľom Infosecurity.sk je ochrana spoločnosti pred snahami o podkopanie pilierov demokracie a právneho štátu, ochranu verejného zdravia, a tiež o jasnú komunikáciu zahraničnopolitickej orientácie Slovenskej republiky. Organizácia sa svoje ciele snaží dosiahnuť prostredníctvom príspevkov a článkov na sociálnych sieťach, podcastu, ktorý vzniká v spolupráci s portálom Aktuality.sk, a tiež inými výstupmi, akými sú infografiky, ktoré prinášajú informácie v stráviteľnej podobe.

Infosecurity.sk pripraví, v spolupráci s portálom Aktuality.sk, v rámci troch mesiacov 12 epizód podcastov. Prvá epizóda podcastu s podporou Nadácie Tatra banky bude uverejnená v priebehu pondelka, 4. apríla 2022 na stránke Infosecurity.sk Hosťkou podcastu bude prof. Ing. Mária Bieliková, PhD., súčasná riaditeľka Kempelenovho inštitútu inteligentných technológii, ktorá bude hovoriť napríklad o využití umelej inteligencie na boj s dezinformáciami.

Podcast nájdete tu.

Oficiálna stránka Infosecurity.sk

novšie
staršie